AKCESORIA HIGIENICZNE

Sortuj produkty
sortuj wg :

Nasze akcesoria higieniczne, to zdrowa – nie tylko dla ludzi, ale i dla planety – naturalna alternatywa dla standardowych, sztucznych oraz plastikowych akcesoriów. Zrób to dla siebie i nas wszystkich – zamień plastik na bambusa!

Bambusowe szczoteczki do zębów

Bambusowe pałeczki do uszu

 

Czytaj więcej

Naturalne akcesoria do higieny jamy ustnej i uszu z bambusa

Obecnie trudno znaleźć na rynku wysokiej jakości akcesoria do higieny uszu i jamy ustnej, które spełniają we właściwy sposób swoje funkcje. Sztuczne tworzywa, z których zostają wykonane tego typu przedmioty, zawierają wiele chemicznych związków. Natomiast długotrwały kontakt z nimi może doprowadzić do licznych dolegliwości zdrowotnych.

Alternatywą dla plastikowych szczoteczek do zębów oraz patyczków do oczyszczania uszu, okazuje się zastosowanie ekologicznych produktów. Dlatego nasza firma, dostrzegając szczególne potrzeby klientów, stworzyła ofertę naturalnych, ręcznie robionych akcesoriów higieniczno-toaletowych. W tym dziale prezentujemy bambusowe szczoteczki do zębów i patyczki do uszu, wykonane z pierwszej klasy surowca, pozbawionego sztucznych lakierów, farb i innych chemicznych związków.

 

Dlaczego akurat bambus – zalety

Decydując się na stworzenie asortymentu produktów wykonanych z bambusa, kierowaliśmy się przede wszystkim bezpieczeństwem ich stosowania. Mimo rosnącej popularności produktów bambusowych, jego zalety są nadal niedoceniane. Ogromnym atutem jest przede wszystkim absolutna biodegradowalność, co przekłada się na zmniejszenie ilości odpadów. Dzięki temu bambusowe szczoteczki do zębów lub inne akcesoria  higieniczno-toaletowe, po ich zużyciu nie będą zalegały przez dziesiątki lat na wysypiskach śmieci, lecz ulegną zupełnemu rozpadowi. To świetna alternatywa dla osób wyznających idee zero waste i preferujących styl eko.

Ponadto bambus ma silne właściwości antybakteryjne, dzięki temu nie gromadzą się na nim chorobotwórcze drobnoustroje. Dlatego jego wykorzystanie do wytwarzania patyczków do uszu i szczoteczek do zębów ekologicznych okazuje się zaletą nie do przecenienia. Bambus cechuje się również dużym stopniem elastyczności oraz lekkości, w efekcie czego użytkowanie przedmiotów z niego wykonanych staje się komfortowe i przyjemne. Z kolei właściwości hipoalergiczne sprawiają, że produkty z niego wykonane mogą również używać osoby ze skłonnością do uczuleń oraz podrażnień.

 

Specjalistyczne szczoteczki do zębów z bambusa

Odpowiednie dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej okazuje się niemożliwe bez zastosowania właściwej szczoteczki do zębów. Żeby spełniała ona odpowiednio swoją funkcję, musi być wykonana z wysokiej jakości surowców. Twarde włosie z syntetycznego tworzywa podrażnia dziąsła, powodując również  mikrouszkodzenia na powierzchni szkliwa. Natomiast plastikowa rączka często bywa nieporęczna i niewygodna.

Dlatego jeśli, chcesz w bezpieczny  oraz komfortowy sposób zadbać o czystość jamy ustnej, wypróbuj szczoteczki do zębów bambusowe. Ergonomiczny kształt ułatwia wykonanie precyzyjnych ruchów pozwalających na dokładne oczyszczanie, nawet najbardziej niedostępnych miejsc.

 

Patyczki higieniczne bambusowe do uszu

Dbanie o czystość ucha z pozoru wydające się proste, jednak podczas każdej czynności higienicznej należy zachować szczególną ostrożność. Cienki patyk umieszczony zbyt głęboko w przewodzie słuchowym może uszkodzić jego delikatne struktury. Dlatego,  wypróbuj patyczki do uszu z bambusa, wykonane wyłącznie z ekologicznych surowców, z zachowaniem standardowych zasad ostrożności. Patyczki bambusowe precyzyjnie oczyszczają ucho z zalegającej wydzieliny, pozostawiając je suche oraz idealnie czyste.

Po zużyciu patyk można wyrzucić do kosza na odpady biodegradowalne ze świadomością, że materiały, z których został wykonany, ulegną pełnemu rozkładowi. Tym, co wyróżnia dostępne u nas bambusowe patyczki do uszu, to ich trwałość. Wacik wykonany z naturalnej bawełny nie rozwarstwia się, dzięki czemu nie ma ryzyka pozostawienia jego fragmentu wewnątrz przewodu słuchowego. Natomiast poręczny kształt patyczka gwarantuje sprawne i szybkie wykonanie nim czynności higienicznych.

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl