ŚWIECE PALMOWE

Sortuj produkty
sortuj wg :

Świece palmowe tworzone są przez nas ręcznie. Cały proces produkcji rozpoczynamy od doboru najlepszych oraz całkowicie bezpiecznych dla środowiska produktów, dopasowania i przymocowania bawełnianych bądź drewnianych knotów, dobrania odpowiednich olejków w celu stworzenia idealnych kompozycji zapachowych, które następnie łączymy z naturalnym woskiem palmowym w szklanych pojemnikach. Nasze świece są tworzone z ogromną starannością i troską o każdy najdrobniejszy szczegół w celu zapewnienia jak najwyższej jakości. Tworzymy z pasji oraz miłości do ludzi oraz otaczającej nas niezwykłej natury. 

 

 

Czytaj więcej

Dlaczego warto wybrać świece palmowe?

Świeczki to od lat bardzo chętnie wybierane akcesorium do domu, na taras lub na balkon. Jak nic innego potrafią budować przytulny, relaksujący nastrój. Tworzą w pomieszczeniu romantyczną i niepowtarzalną atmosferę. Idealnie nadają się również do salonów kosmetycznych, fryzjerskich, gabinetów masażu lub SPA. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się świece naturalne. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybierać świece naturalne, w szczególności te z wosku palmowego.

Czym charakteryzują się świece z wosku palmowego?

Przeważnie wszystkie świece dostępne w sklepach wykonane są z parafiny. Takie produkty, pomimo tego, że są przeważnie tanie, kolorowe i pięknie pachnące, są szkodliwe zarówno dla zdrowia człowieka, jak i dla środowiska. Parafina to najtańszy i najpopularniejszy surowiec powszechnie używany do produkcji świec.  Powstaje ona z frakcji ropy naftowej, a opary z niej zawierają m.in. benzen i toluen. Takie świece mogą wywoływać alergie i astmę, a dodatkowo są toksyczne i rakotwórcze.

Świeca z wosku palmowego jest natomiast produktem w pełni ekologicznym i przyjaznym dla środowiska oraz zdrowia człowieka. Dużym atutem świec palmowych jest to, że wyprodukowane są wyłącznie z surowców roślinnych, a zatem nie zawierają ołowiu ani żadnych innych szkodliwych substancji. Warto dodać, że mają one bardzo dobre właściwości – palą się dłużej i posiadają piękny, niepowtarzalny zapach, nawet bez użycia olejków. Produkty z wosku palmowego do świec mają wyjątkową, mieniącą się strukturę przypominającą kryształki lodu, dlatego też można czasem spotkać się z określeniem „świece lodowe”.

Sekretem tego produktu jest olej palmowy pochodzący z indonezyjskich upraw, przetworzony w gotowy produkt pozbawiony syntetycznych dodatków. Certyfikowany, organiczny wosk palmowy jest destylowany, a następnie chłodzony i oddzielony od oleju palmowego. Proces ten nie wymaga stosowania żadnych szkodliwych chemikaliów, przez co sam wosk może być nazwany ekologicznym, biodegradowalnym, a nawet wegańskim.

Jak zrobić świece z wosku palmowego?

Oczywiście, w wielu sklepach można zakupić gotowe produkty. Jednakże samodzielne wykonanie własnej świecy z wosku palmowego jest niezwykle proste i przyjemne. Można wówczas samemu skomponować ulubiony zapach świecy i spersonalizować jej wygląd wedle upodobań. Jest to również idealny pomysł na prezent.

Przepis na to, jak można zrobić własną świecę z wosku palmowego, jest prosty i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Wystarczy zakupić specjalny wosk palmowy do świec, który jest łatwo dostępny w Internecie. Wosk taki trzeba przesypać do garnuszka i rozpuścić na niewielkim ogniu. Na tym etapie można dodać też opcjonalnie kilka kropel dowolnego olejku eterycznego lub mieszanki wielu olejków, co nada świeczce niepowtarzalny zapach. Następnie roztopiony wosk należy przelać do naczynka i umieścić w nim knot. Warto poczekać na całkowite ostygnięcie świecy z wosku palmowego, a gdy to nastąpi – przyciąć knot.

Czy warto zastąpić tradycyjne świeczki świecą palmową?

W dzisiejszych czasach coraz częściej kładzie się nacisk na ekologiczne wyroby i dbanie o środowisko. Warto zastąpić standardowe świece i woski zapachowe oryginalną świecą roślinną. Dzięki stosowaniu naturalnych świeczek można ograniczyć toksyczne substancje, które dostają się do organizmu człowieka, równocześnie chroniąc planetę ziemię. O ile świece sojowe znalazły szerokie grono swoich wielbicieli, tak świece z wosku palmowego są często niedoceniane. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ ich charakterystyczna struktura i niespotykany sposób spalania nie znajdują sobie równych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 2

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl